Logo SP9 Logo SP9Biuletyn Informacji Publicznej

(87) 732 64 09

Kierownik gospodarczy

(87) 732 64 10

Zgodnie z art. 37 punktem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) Administrator Danych osobowych którym jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku ustanowił Inspektora Ochrony Danych do którego kontakt znajduje się poniżej: Artur Dobkowski, mail: dane.osobowe.elk@gmail.com, telefon: +48 579-970-578

Ogłoszenie!

Promocja gier rekreacyjnych

Gry rekreacyjne to dobra sposobność do podejmowania aktywności fizycznej w każdym wieku. Strzałem w dziesiątkę okazuje się znany wszystkim badminton, czy też ringo. Grać można zawsze i z każdym.

Po co to robić? Powodów jest kilka. Gry te można uprawiać wszędzie, mają proste zasady oraz liczne walory zdrowotne. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Wymagana podczas gry aktywność ruchowa działa korzystnie na wszystkie układy i organy człowieka. Niesamowicie wpływa na sprawność i samopoczucie. W literaturze podkreśla się, że osoby, które na co dzień uprawiają sport, czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. Łatwiej budują pozytywne relacje z innymi i potrafią odnaleźć się w nowej grupie społecznej.

Nauczyciele wychowania fizycznego stwarzają uczniom wiele okazji do pracy nad swoim zdrowiem poprzez udział w grach rekreacyjnych. Nawet tak zwykłych, jak ringo czy badminton. Uczniowie klas V i VI podnosili swoje umiejętności w grze ringo, podczas Turnieju Andrzejkowego. Najlepiej poradziły sobie: Antonina Grądzka (6b), Ania Chilicka, Milena Rymkiewicz, Zuzanna Kasprzyk (5a), Tatiana Karpienko (5b). Młodzież klas VII rywalizowała w grze badminton, w trakcie Turnieju Mikołajkowego. Tu dobrze spisała się Dominika Kowalska (7a) oraz Wiktoria Markowska (7b).

Gry te dały dzieciom dużo pozytywnej energii, ogromną radość z rywalizacji, czy samej gry. Chodzi przede wszystkim o świadomość, że fajnie jest być aktywnym fizycznie!

Dorota Markowska
                                                                                                                         Beata Pudlis