Logo SP9 Logo SP9Biuletyn Informacji Publicznej
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu

tlo_menu

Numery kontaktowe: 

 

Dyrektor szkoły Zdanowski Andrzej

(87) 732 63 98

Sekretariat

(87) 732 63 99 

Wicedyrektor szkoły Dardzińska Barbara

(87) 732 64 00 

Wicedyrektor szkoły Obuchowicz-Godzieba Elżbieta

(87) 732 63 52 

Księgowość

(87) 732 64 01 

 

Portiernia

(87) 732 64 02 

Stomatolog

(87) 732 64 03 

Pielęgniarka szkolna

(87) 732 64 04 

Świetlica

(87) 732 64 05 

Pokój nauczycielski

(87) 732 64 06 

Biblioteka

(87) 732 64 07 

Pedagog szkolny

(87) 732 64 09 

Kierownik gospodarczy

(87) 732 64 10

 

Zgodnie z art. 37 punktem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) Administrator Danych osobowych którym jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku ustanowił Inspektora Ochrony Danych do którego kontakt znajduje się poniżej: Artur Dobkowski, mail: dane.osobowe.elk@gmail.com, telefon: +48 579-970-578

W związku z "Termomodernizacją budynków publicznych - ełckich szkół i przedszkoli" szkoła nie może wynajmować sal w swoim budynku do odwołania.

Andrzej Henryk Zdanowski

Dyrektor szkoły

 

 Ogłoszenia!

FESTYN SZKOLNO – RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 IM. JANA PAWŁA II W EŁKU


       27 maja 2017 roku o godzinie 9.00 żwawym krokiem społeczność szkolna wkroczyła na boisko, by wesoło rozpocząć Festyn Szkolno- Rodzinny. Muzyka głośno grała, zapraszała do tańca, a dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ełku pan Andrzej Zdanowski, otworzył festyn, przecinając wstęgę już po raz 25. Uczniowie wraz z rodzicami i gośćmi coraz tłumniej zbierali się na miejscu. Klasa IIIC, na czele której stała wychowawczyni pani Agnieszka Sawicka, powitała wszystkich wesołą choreografią taneczną. Zaraz potem, pani Beata Pudlis, poinformowała o następujących po sobie konkursach sportowych dla rodzin i klas oraz o atrakcjach mających trwać przez cały festyn. Kramiki SU oferowały ciekawe drobiazgi, loteria balonowa obiecywała małe upominki, kącik fryzjerski i kosmetyczny przygotowywał do wesołej zabawy. Stół konkursowy na najlepsze ciasto pomieścił aż 16 przepysznych wypieków. Niektórzy nie wytrzymywali i, nie czekając na ogłoszenie wyników zajadali smaczne i pięknie udekorowane ciasta! Pyszności kusiły, a członkowie jury nie mogli się długo zdecydować, komu przyznać I nagrodę! W rezultacie wszyscy zostali docenieni, nie mogło być inaczej!

       W trakcie festynu uwagę przyciągnęła „zabawa w modę”, kiedy to klasy piąte na sygnał pani Doroty Markowskiej, miały pokonać tor przeszkód i ubrać w poszczególne części ubrań swoje wychowawczynie - panią Ewę i panią Grażynkę. Uczniowie klas czwartych równie chętnie wzięli udział w zawodach „kto więcej wody wleje do wiaderka w ciągu dwóch minut”, a szóstoklasiści prócz toru przeszkód zmagali się z dyktandem. Rodzinne wyścigi rzędów, pod czujnym okiem pani Joli Gromady, pokonywano w kosmicznym tempie, w jeszcze szybszym rozeszły się nagrody za poszczególne konkurencje.

       Z ogromnym zainteresowaniem społeczność szkolna obserwowała działania Szkolnego Klubu Ratownika COR przy II LO w Ełku. Młodzi ratownicy krok po kroku pokazywali i uczyli kolejnych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy. Szczególnie ciekawe dla każdej mamy były ćwiczenia „usta- usta” wykonywane na fantomie roczniaka. Szkolenie takie zostanie na pewno w pamięci na długo.

       Z uśmiechem i pełnym zaangażowaniem dzieci podeszły do zadań, jakie czekały na nich przy kole fortuny. Przy pomocy rodziców i, w rzadkich przypadkach nauczycieli, rozwiązywały krzyżówki, wykreślały hasła z diagramów, tłumaczyły łacińskie aforyzmy, wypisywały imiona nauczycieli uczących w szkole, zagrały w państwa –miasta, a jak już wykonały zadanie otrzymywały słodycze dla całej klasy.

       Energetycznie, bardzo pięknie zaśpiewały nam laureatki Szkolnego Konkursu Piosenki . Dziewczynki: Emilka Piórkowska, Angelika Borkowska, Łucja Czapczyk, Zuzia Siwek, Ola Zielińska wesołymi utworami wprawiły uczestników festynu w łobuzerski nastrój.

       Każdy, zainteresowany indywidualnymi dyscyplinami sportowymi „z podwórka”, mógł powalczyć o intrygujące nagrody. W „golfie jajecznym” – kto bliżej – najlepszymi zawodnikami okazali się być: Wiktoria Skorupska, Artur Wojsław, Martynka Bagińska, Judyta Popowska, Hubert Wybranowski oraz Maciej Markowski. W zabawie w kręgle - kto więcej, bezkonkurencyjni byli: Lena Sowul, Kinga Bernchard i Olek Bogdziewicz. W konkursie kręcenia hula-hopem – kto dłużej, nie do pokonania była: Karolina Mickiewicz, Eliza Borkowska, Gabrysia Borkowska, Zuzia Szor, Tatiana Karpienko i Paula Nalewajko. Uczniowie i dorośli bawili się przy konkursie rzutu jak najdalej, rzutkami z piórkami. Wzięli udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym, w tym roku pod hasłem „Z rodziną najlepiej!”. Ania i Wiktoria Chilickie, Ewa Kaliszuk, Wiktoria Siwek i Kuba Karwowski, jak się okazało, zostali specjalistami od robienia kolorowych, zwiewnych zabawek dla domowych zwierzaków. Najmłodsi z opiekunami tłumnie podchodzili do kącika balonowych zwierzątek, gdzie z uporem według instrukcji i pomocy Szymona z III klasy wykręcali sobie kolorową kaczuszkę, pieska, słonika bądź łabędzia. Obok można było pięknie pokolorować rysunek.

       Po wysiłku, zmęczeni zawodnicy i kibice odpoczywali przy ognisku, delektując się upieczoną kiełbaską lub pałaszując rodzicielskie wypieki.

       Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu, upojone radosnym nastrojem małe tancerki z klasy III c: Daria Stupak, Oliwia Chojnowska, Sylwia Garlicka i Łucja Dąbrowska ponownie porwały wszystkich zgromadzonych do tańca.

       Zabawie sprzyjała fantastyczna, słoneczna pogoda, dobry humor i pełni energii uczestnicy. Już teraz można czuć się zaproszonym na festyn w przyszłym roku! (Zdjęcia)                                                                                                                Beata Pudlis
Powrót [5]


Powered by News Asystent v1.5
sp9_banerd

Studium Prawa Europejskiego

szkola_odkrywcow

Promujemy zdrowie

Szkola wierna dziedzictwu

Program Każdy jest ważny

Program To lubię

 

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

 

antymina

 

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

          Elknet - sponsor stronyZgłoś anonimowo nielegalne treści w sieci

          © Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku