Logo SP9 Logo SP9Biuletyn Informacji Publicznej
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu

tlo_menu

Numery kontaktowe: 

 

Dyrektor szkoły Zdanowski Andrzej

(87) 732 63 98

Sekretariat

(87) 732 63 99 

Wicedyrektor szkoły Dardzińska Barbara

(87) 732 64 00 

Wicedyrektor szkoły Obuchowicz-Godzieba Elżbieta

(87) 732 63 52 

Księgowość

(87) 732 64 01 

 

Portiernia

(87) 732 64 02 

Stomatolog

(87) 732 64 03 

Pielęgniarka szkolna

(87) 732 64 04 

Świetlica

(87) 732 64 05 

Pokój nauczycielski

(87) 732 64 06 

Biblioteka

(87) 732 64 07 

Pedagog szkolny

(87) 732 64 09 

Kierownik gospodarczy

(87) 732 64 10

 

Zgodnie z art. 37 punktem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) Administrator Danych osobowych którym jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku ustanowił Inspektora Ochrony Danych do którego kontakt znajduje się poniżej: Artur Dobkowski, mail: dane.osobowe.elk@gmail.com, telefon: +48 579-970-578

W związku z "Termomodernizacją budynków publicznych - ełckich szkół i przedszkoli" szkoła nie może wynajmować sal w swoim budynku do odwołania.

Andrzej Henryk Zdanowski

Dyrektor szkoły

 

 Ogłoszenie!

Czwartoklasiści w Warszawie


       15 maja 2015 r. uczniowie z klasy IV a i IV b pod opieką swoich wychowawczyń, pani Anny Nartowicz i pani Anny Lewoc oraz pani Grażyny Barcińskiej i Anny Chmieleckiej pojechali na wycieczkę do Warszawy.

       W świetnych humorach wyruszyliśmy spod szkoły tuż przed godziną szóstą raną. Po czterogodzinnej podróży stanęliśmy przed bramą pałacu króla Stasia i królowej Marysieńki, czyli Wilanowa. Tam, podzieleni na dwie grupy, zwiedzaliśmy wspaniałe, pełne przepychu wnętrza pięknej monarszej rezydencji porównywanej z francuskim Wersalem. Wzięliśmy też udział w niezwykłej lekcji muzealnej zatytułowanej „Kultura sarmacka”. Nasze przewodniczki bardzo ciekawie opowiadały o czasach sarmackich w Polsce, kulturze XVII wieku oraz życiu i osiągnięciach króla Jana III Sobieskiego. Dodatkową atrakcją była możliwość nałożenia typowego szlacheckiego ubrania - żupana i kontusza. Wizyta w pałacu okazała się dla wszystkich niezapomnianą lekcją historii. Z bliska mogliśmy podziwiać wspaniałe dzieła sztuki, zobaczyć sprzęty, którymi na co dzień posługiwali się ludzie ponad trzysta lat temu.

       Po opuszczeniu Wilanowa udaliśmy się do Manufaktury Cukierków. Obserwowaliśmy z jaką wprawą, zręcznością i szybkością pracownicy tego zakładu robią cukierki i lizaki. Wręcz z niedowierzaniem patrzyliśmy jak z dużej, różnokolorowej masy cukiernicy potrafią „wyczarować” malutkie cukiereczki (o średnicy nie większej niż pół centymetra), na których widnieją napisy, wzorki uśmiechniętych buź, kwiatuszków, serduszek itp. Na koniec prowadzący zajęcia przeprowadzili krótki test na temat pracy manufaktury. Dobre odpowiedzi były nagradzane słodyczami. Na pożegnanie każdy uczestnik wycieczki dostał torebkę cukiereczków i lizaka. Nie wszyscy dowieźli te smakołyki do domu, były zbyt pyszne.

       Ostatni etapem naszej podróży to spacer po warszawskiej starówce. Wspólnie z panią przewodnik najpierw przeszliśmy ul. Świętojańską i Krakowskim Przedmieściem obok Pałacu Prezydenta RP. Następnie stanęliśmy pod kolumną Zygmunta III Wazy, gdzie nasza przewodniczka opowiadała o tragicznej historii Zamku Królewskiego. Później wędrowaliśmy urokliwymi uliczkami, by stanąć przy pomniku warszawskiej Syrenki.

       Po pożegnaniu z panią przewodnik mieliśmy trochę czasu wolnego. Większość poświęciła go na zakup pamiątek - najczęściej były to „diabełki” i kulki do strzelania, magnesy, czy drobne zabaweczki, które można nabyć też w ełckich sklepach.

       Po zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną, co chwila pytając opiekunki, kiedy będzie „najważniejszy” punkt wycieczki - McDonald’s. Tam zjedliśmy kolację i wydaliśmy ostatnie pieniądze.

       Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Ełku po godzinie 22. Chociaż pogoda płatała nam figla i co chwila trzeba było wyciągać płaszcze przeciwdeszczowe, wszyscy zgodnie przyznają, że wycieczka była udana i już planują następną. (Zdjęcia)

                                                                                                                       Anna Lewoc


Powrót [5]


Powered by News Asystent v1.5
sp9_banerd

Studium Prawa Europejskiego

szkola_odkrywcow

Promujemy zdrowie

Szkola wierna dziedzictwu

Program Każdy jest ważny

Program To lubię

 

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

 

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

          Elknet - sponsor stronyZgłoś anonimowo nielegalne treści w sieci

          © Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku