Logo SP9 Logo SP9Biuletyn Informacji Publicznej
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu

tlo_menu

Numery kontaktowe: 

 

Dyrektor szkoły

(87) 732 63 98

Sekretariat

(87) 732 63 99 

Wicedyrektor szkoły

(87) 732 64 00 

Księgowość

(87) 732 64 01 

 

Portiernia

(87) 732 64 02 

Stomatolog

(87) 732 64 03 

Pielęgniarka szkolna

(87) 732 64 04 

Świetlica

(87) 732 64 05 

Pokój nauczycielski

(87) 732 64 06 

Biblioteka

(87) 732 64 07 

Pedagog szkolny

(87) 732 64 09 

Kierownik gospodarczy

(87) 732 64 10

 

Zgodnie z art. 37 punktem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) Administrator Danych osobowych którym jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku ustanowił Inspektora Ochrony Danych do którego kontakt znajduje się poniżej: Artur Dobkowski, mail: dane.osobowe.elk@gmail.com, telefon: +48 579-970-578

 

 Ogłoszenie!

Sprawozdanie z apelu z okazji Święta Niepodległości


       7 listopada na drugiej godzinie lekcyjnej w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku na korytarzu pierwszego piętra odbył się apel z okazji Święta Niepodległości.

       Uroczystość została zorganizowana przez klasy V b i V c, ich wychowawczynie, panie Dorotę Markowską i Elżbietę Rafałowska oraz panią Annę Nartowicz wraz z chórkiem szkolnym. Przed rozpoczęciem apelu pan dyrektor, pan Andrzej Zdanowski, przemówił do uczniów. Nakazał, aby wszyscy zachowywali się przez cały czas grzecznie i uważnie słuchali. Uroczystość zaczęła się wystąpieniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przewodnicząca Samorządu uczniowskiego, Martyna Zadrożna zameldowała gotowość uczniów do apelu panu dyrektorowi i powitała wszystkich. Potem przedstawiono prezentację multimedialną prowadzoną przez uczniów z V b i V c . Dotyczyła ona historii polski w czasie zaborów, powstań narodowych i odzyskania niepodległości. Wzbogacono ją o wiersze patriotyczne recytowane przez piątoklasistów i pieśni w wykonaniu chórku, takie jak „Warszawianka”, „Pierwsza kadrowa” czy „Rota”. Później zaprezentowano również scenkę dotyczącą strajku dzieci polskich, które nie chciały, aby uczono je modlić się po niemiecku. Pod koniec zaśpiewały dla nas laureatki konkursu pieśni patriotycznej, Magda Kruszewska i Ola Dźwilewska. Dziewczynki treścią wykonanych utworów wzruszyły niemalże całą publiczność. Na koniec uroczystości przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oddała głos panu dyrektorowi. Opowiedział on, jak ważne jest Święto Niepodległości i mówił o tym, że Polska zawsze będzie naszym domem i ojczyzną, gdziekolwiek na świecie byśmy się znaleźli. po tym wystąpieniu Martyna Zadrożna pożegnała widzów, a uczniowie nagrodzili wykonawców brawami, po czym rozeszli się do klas. dekoracje podczas apelu były dosyć nietypowe. znajdowały się tam drewniane krzyże przypominające groby poległych za ojczyznę, a za nimi stał stary płotek. Panowała poważna atmosfera z nutą zadumy. Widownia z zainteresowaniem oglądała uroczystość, a uczniowie nie sprawiali praktycznie żadnych problemów.

       Według mnie, apel udał się wspaniale. Poruszył na pewno serca całej publiczności, a wykonawcy z pewnością musieli w jego przygotowanie włożyć wiele pracy i zaangażowania.
(Zdjęcia)

                                                                                           Angelika Zapilaj
                                                                                           Klasa VI a


Powrót [5]


Powered by News Asystent v1.5
sp9_banerd

Studium Prawa Europejskiego

szkola_odkrywcow

Promujemy zdrowie

Szkola wierna dziedzictwu

Program Każdy jest ważny

Program To lubię

 

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

 

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

          Elknet - sponsor stronyZgłoś anonimowo nielegalne treści w sieci

          © Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku