Logo SP9 Logo SP9Biuletyn Informacji Publicznej
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu
tlo_menu

tlo_menu

Numery kontaktowe: 

 

Dyrektor szkoły Zdanowski Andrzej

(87) 732 63 98

Sekretariat

(87) 732 63 99 

Wicedyrektor szkoły Dardzińska Barbara

(87) 732 64 00 

Wicedyrektor szkoły Obuchowicz-Godzieba Elżbieta

(87) 732 63 52 

Księgowość

(87) 732 64 01 

 

Portiernia

(87) 732 64 02 

Stomatolog

(87) 732 64 03 

Pielęgniarka szkolna

(87) 732 64 04 

Świetlica

(87) 732 64 05 

Pokój nauczycielski

(87) 732 64 06 

Biblioteka

(87) 732 64 07 

Pedagog szkolny

(87) 732 64 09 

Kierownik gospodarczy

(87) 732 64 10

 

Zgodnie z art. 37 punktem 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) Administrator Danych osobowych którym jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku ustanowił Inspektora Ochrony Danych do którego kontakt znajduje się poniżej: Artur Dobkowski, mail: dane.osobowe.elk@gmail.com, telefon: +48 579-970-578

W związku z "Termomodernizacją budynków publicznych - ełckich szkół i przedszkoli" szkoła nie może wynajmować sal w swoim budynku do odwołania.

Andrzej Henryk Zdanowski

Dyrektor szkoły

 

 Ogłoszenie!

SPRAWOZDANIE Z MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
„ŁAMIGŁÓWKI BEZ KLASÓWKI”


       15 maja 2014 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku po raz kolejny uczniowie klas czwartych szkół podstawowych zmierzyli się z językiem polskim
i matematyką, biorąc udział w Międzyszkolnym Konkursie „Łamigłówki bez klasówki”. Przystąpiło do niego 28 dzieci ze wszystkich ełckich podstawówek.

       Po oficjalnym powitaniu i otwarciu turnieju dwuosobowe drużyny (oddzielnie matematycy, oddzielnie poloniści) rozpoczęły zmagania z zadaniami przygotowanymi
przez organizatorki konkursu: panią Grażynę Barcińską i panią Joannę Zgódkę - nauczycielka matematyki oraz Barbarę Dardzińską i panią Annę Lewoc - polonistki.

       Konkurs matematyczny zaczęliśmy rebusem, którego hasło brzmiało „To już dziesiąty raz na łamigłówki czas”. Dalej uczniowie rozwiązywali krzyżówkę. Następnie mali matematycy odnajdywali ułamki w „Zadaniach wierszem pisanych”. Trzeba było też wykazać się sprawnym liczeniem w konkurencji „Mistrz działań pisemnych”. Inne zadanie dotyczyło umiejętności posługiwania się czasem i zegarem tarczowym. A najtrudniejszymi konkurencjami okazały się te dotyczące własności liczb, które należało znać by rozszyfrować „Zagadkowy numer telefonu” oraz odnaleźć regułę według której zapisano liczby.

       Pasjonaci języka ojczystego zmagali się z konkurencjom związanymi z motywem przewodnim konkursu - przysłowiami polskimi: odnajdywali powiedzenia ukryte w tekście, odgadywali przysłowia na podstawie ilustracji. Musieli też wykazać się znajomością pojęć polonistycznych, rozwiązując krzyżówkę. Nazywali środki stylistyczne, tworzyli wyrazy bliskoznaczne i pokrewne. Z rozsypanki wyrazowej układali zdanie, a następnie rysowali jego wykres zdania i wypisywali związki wyrazowe. Sprawdzali też swoją znajomość alfabetu. Najwięcej trudności młodzi poloniści mieli z zadaniami zatytułowanymi „Wypowiedzenia”
i „Dyktando”.

       Czwartoklasiści dzielnie stawili czoła wszystkim zadaniom i z wielkim zapałem rozwiązywali łamigłówki. Jak sami przyznają, większość poleceń była łatwa, chociaż podchwytliwa.

       Po zakończeniu zmagań konkursowych uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Po nim nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dla laureatów i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu.

       X edycję konkursu matematycznego wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej – Maja Czarnecka, Sebastian Lubartowicz. II miejsce zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4 im. Prof. Władysława Szafera – Aleksandra Kosiorek, Błażej Marciniak, a trzecie reprezentanci gospodarzy – Wiktoria Serwatka, Bartosz Babiński.

       W konkursie polonistycznym najlepsza okazała się drużyna „Dziewiątki” – Gabriela Górska, Kornelia Kiełczewska. Na II miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza – Antoni Prądzyński, Dawid Seroka,
a na trzecim ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Prof. Władysława Szafera – Aniela Darmofał, Maciej Drażba.

       Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Organizatorki konkursu dziękują wszystkim za przybycie, Radnemu Miasta Ełk panu Dariuszowi Wasilewskiemu za przekazane nagrody.

       Mamy nadzieję, że „Łamigłówki bez klasówki”, które upłynęły w przyjaznej atmosferze, dostarczyły jej uczestnikom wielu miłych wrażeń, promując wśród uczniów
i nauczycieli ideę rozwijania zdolności i kreatywności dzieci.(Zdjęcia)


Powrót [5]


Powered by News Asystent v1.5
sp9_banerd

Studium Prawa Europejskiego

szkola_odkrywcow

Promujemy zdrowie

Szkola wierna dziedzictwu

Program Każdy jest ważny

Program To lubię

 

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

 

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II

          Elknet - sponsor stronyZgłoś anonimowo nielegalne treści w sieci

          © Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku