KONTAKT
POBIERZ
BIP
PORADNIE LOKALNE


Piknik
Czerwiec 2018

Piknik „Brzechwa przyjacielem dzieci”-13 czerwca 2018r.

 

PCPP-P w Ełku, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku wraz z nauczycielami bibliotek szkolnych w Ełku zorganizowała 13 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej piknik „”Brzechwa przyjacielem dzieci” z okazji 120 urodzin Jana Brzechwy i Dnia Przyjaciela. To wydarzenie, które miało miejsce w malowniczym zakątku Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, honorowym patronatem objął starosta ełcki pan Marek Chojnowski.

Piknik miał na celu promocję czytelnictwa w środowisku lokalnym oraz integrację środowiska nauczycieli bibliotekarzy w powiecie ełckim. Jako współorganizatorzy wzięli w niej udział: Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 3 i 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku, Gimnazjum nr 3 w Ełku, Stowarzyszenie „Plejada” przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku, Zespół Szkół nr 1, 2 i 6 w Ełku, Zespół Szkół Sportowych w Ełku, Zespół Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Ełku, 1 Liceum Ogólnokształcące w Ełku oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku i Szkoła Policealna „Medyk” w Ełku. Wszystkie placówki przygotowały bogaty program artystyczny wraz ze stacjami badawczymi, kącikami artystycznej twórczości i zabawami sportowymi, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Na scenie uczniowie prezentowali swoje występy artystyczne, tj. wiersze, piosenki i inscenizacje zaczerpnięte z twórczości Jana Brzechwy oraz wzięli udział w konkursie na przebranie „Bohater Brzechwy”. Nie zabrakło również pokazów tańca i gimnastyki korekcyjnej.

Honorowy członek komisji konkursowej- wicestarosta ełcki pani Anna Iwaszko wraz z Dyrektorem PCPP-P w Ełku panią Bogumiłą Gos wręczyły „Bohaterom Brzechwy”- zwycięzcom konkursu nagrody sponsorowane przez Starostwo Powiatu Ełckiego. Sponsorami przedsięwzięcia zostali również: T&T Hurtownia Artykułów Sanitarnych i Instalacyjnych Agata i Wojciech Tydman, bar szybkiej obsługi „BarBados” w Ełku, księgarnia „Oświatowa” w Ełku i Zakład cukierniczy „Michał” w Ełku, dzięki którym było słodko i przyjemnie. Wszystkim sponsorom w imieniu dzieci składamy najserdeczniejsze podziękowania. Dziękujmy również przybyłym gościom ze szkół i przedszkoli za aktywny udział we wspólnej zabawie oraz wolontariuszom ze szkół ełckich za bezinteresowną pomoc w organizacji pikniku. Współorganizatorom gratulujemy wspaniałych pomysłów i twórczych, zaangażowanych uczniów oraz dziękujemy za owocną współpracę z PCPP-P, Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w Ełku. Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę Centrum Edukacji Ekologicznej, bez której uprzejmości i pomocy nie moglibyśmy przeżyć tak wspaniałej przygody z Brzechwą.

Projekt i wykonanie: FXlab Interactive